JAKÝ si HO UDĚLÁŠ, takový HO MÁŠ

Bývala jsem nevěřící Tomáš… Prý si za všechno můžu sama. Jak jako JÁ?  Tolik lidí mi křížilo plány, tolik lidí mi bránilo udělat krok vpřed. Tolik lidí mě omezovalo… Kolik lidí???

Když jsem se několikrát vymáchala v bahně, zjistila jsem, že byl jen jeden. Jeden jediný člověk, který sabotoval mé plány. Opravdu jsem to byla JÁ… :-)

Pojmy jako TVOŘENÍ, VIZE, PLÁNOVÁNÍ, AKCE u mě vyvolávaly ironický úsměv. Můj mozek sice spoustu plánů vyprodukoval, ale nechal je ležet doslova ladem. Ani se je nesnažil vypustit z úst, natož pokusit se o realizaci.

Jediné, co mi šlo dobře, bylo hledání důvodů proč TO NEJDE, resp. KDY TO KONEČNĚ PŮJDE. A tak jsem každý rok na konci prosince vzdychla, co všechno jsem chtěla uskutečnit, a neuskutečnila. Po pár letech už se mi ani nechtělo dávat si v lednu nějaký cíl. Prostě nebyla motivace.

V mezičase jsem ještě stihla přejít do fáze čekací. Rozuměj: vyšleš přání a čekáš… vesmír ti „to“ pošle.

Poslední roky mám vyzkoušeno, že vyslat přání je super, ale je potřeba mu jít naproti. “SAMOSETO“ neudělá. A tak každý můj další rok v životě se snažím, abych ho měla takový, jaký si přeju. TVOŘILA HO. A ŽILA VÍC SEBE.

Řekni TO nahlas & hoď TO na papír

V hlavě můžeme nosit milion nápadů. Ale pokud zůstanou jen v té hlavě, většina z nich se neuskuteční. Je potřeba dát jim ENERGII-vyslovit je nahlas. Vizualizovat. Naplánovat cestu k jejich realizaci.

A vše zapsat, abychom mohly svou cestu monitorovat. Protože když se ohlédneme zpátky, vidíme všechny pokroky, krok po kroku. A vidět co se nám podařilo černé na bílém-to je zaručený motor do dalších akcí.

„Když to řeknu nahlas, vím, že už to má úplně jinou váhu, než když to nosím týdny v hlavě. A když to od tebe dostanu po sezení ještě na papíře,i s oceněním, mám jasno – prostě to udělám” (jeden z mých letošních klientů)

Ohlídni se za sebe

Jsou dvě možnosti, jak zrekapitulovat uplynulý rok. V té první bych možná jen úsměvně pokrčila rameny, hodila ty tisíce hodin přes rameno a řekla si něco ve smyslu „jo, byl to docela dobrý, zábavný a celkem úspěšný rok“.

Druhá možnost je však zcela konkrétní. Je motivující, protože mozek eviduje úspěchy a naše cesty učení.

365 dní=8760 hodin, ve kterých je VŠECHNO. JÁ, rodina,práce, zábava. Sezení s klienty, psaní článků, organizace akcí. V dalších stovkách, které dělají tisíce, je taky moje oblíbené cestování a objevování nového. Moře zážitků z cest i ze sezení a různých inspirativních setkání.

Takže suma sumárum, když se teď zamýšlím, jak se můj život za uplynulý rok změnil, co všechno se mi povedlo, ale taky, co jsem díky svým karambolům o sobě zjistila nebo se naučila, jsem vděčná. Zapisuju konkrétně do své cesty z roku 2019 do roku 2020.

Stále najdu dost „to jsem MOHLA (taky) udělat“, ale uplynulý rok jako celek mi dává velký smysl. Další několikeré vykročení ze své komfortní zóny.

Moje AHA momenty letošního roku

 • V lednu si neplánovaně plníme společný cestovatelský sen a užíváme první dny nového roku s rodinou v Barceloně. Když člověk nemá očekávání, vše plyne mnohem snadněji. TADY a TEĎ.
 • Únor je ve znamení zastavení se-prostřední „miminko“ nám na konci ledna dává stopku „vyřazením se na pár týdnů z provozu” a pobytem v nemocnici. Máme téměř celý měsíc čas trávit ho jen spolu, byť okolnosti, které k tomu vedly nejsou úplně pozitivní. Poslouchej svoje tělo a intuici, řekne ti víc, než si myslíš.
 • V březnu organizujeme s www.odvaznezeny.cz další NETWORk kafe, tentokrát v novém kabátku. Největší “chyby” dělají největší posuny.
 • V dubnu běžím svůj první Půlmaraton. Když si myslíš, že už nemůžeš, můžeš dvakrát víc. :-) Plním si další cestovatelský sen- Florencie. Nečekej na vhodnou příležitost, je právě TEĎ.
 • V květnu se učím Wim Hof dýchání a poprvé v životě se nořím do vody plné ledu. Tvůj dech je nespolehlivější rytmus tvého života.
 • V červnu realizuju svůj sen z dětství – spím na Ještědu. :-) Nikdy není na žádný sen pozdě. Máme další NETWORK kafé. Méně je někdy více.
 • Během červencového cestování po Andalusii se setkávám se svou španělskou přítelkyní Anou, se níž jsme strávily před dvaceti lety v Anglii téměř dva dobrodružné roky. Přátelství je součást lidského štěstí.
 • V srpnu mě čeká tradiční relaxační „výjezd matek“, tentokrát poprvé za hranicemi Česka. Ke konci prázdnin stihneme i pár dní v oblíbených horách sami s mým mužem-kolmo i pěšky. Je jedno, kde jsi. Důležitější je s kým jsi a jak se cítíš.
 • Září-s www.odvaznezeny.cz startujeme první NETWORK drbárnu. Šestnácti kilometry přispívám v rámci akce běh Teribear. Ještě lepší pocit, než při půlmaratonu. Překonávám svou další zónu komfortu a letím horkovzdušným balónem.  Jedním slovem BOŽÍ! Když TO nezkusíš, nikdy nezjistíš, jaké TO je.
 • Říjen odpočívám a nabírám síly na konec roku. Odpočinek je potřeba, životní rovnováha je nutnost.
 • Listopad-poslední skvělé Network kafe. Ženská energie je silná, spolupráce ještě silnější.
 • Prosinec – opravdu se na Vánoce koupu venku. :-) Není to Jizera, ale pocit, že jsem to dokázala dotáhnout do návyku je nádherný. Když se rozhodneš, dokážeš cokoliv.
 • Od ledna do prosince pro vás píšu 12 článků na blogu , z toho 6 inspirativních rozhovorů. 105 příspěvků na Instagramu. 155 facebookových postů. Na leden si pro vás schovávám nový e-book a…Překvapení– čeká na vás na konci článku a taky tady.

SPOKOJENÝ ŽIVOT ? = SPOKOJENÉ JÁ

V posledních dnech přemýšlím, jaký budu tvořit rok příští. Spokojený, prožitý v radosti. Teď jen rozmyslet, CO konkrétně a JAK na to. K tomu potřebuju čas.

Jak se vidím JÁ SAMAkdo jsemkam jdujaks kým

Doma všichni vědí, že máma, stejně jako ostatní, svůj čas potřebuje. Na sebe, na odpočinek, na práci, naučit se něco nového. Vědí, že bez toho by neměla energii, věčný úsměv na tváři, ani pozitivní přístup.

Co chci ještě? Stejně jako letos to úplně nejdůležitější, co se učím stále a celoživotně:

 • naslouchat sobě a druhým, bez soudu, domněnek a očekávání
 • víc odpočívat
 • být trpělivá
 • objevovat nová místa
 • poznávat nové přátele
 • užívat si život naplno- sama & s těmi, co mám ráda
 • pomáhat druhým objevovat sami sebe  

INVESTICE, která se vyplatí

Kdysi jsem někde četla, že každá máma by měla investovat do sebe a svého rozvoje tolik, kolik investuje do svých dětí. Přišlo mi to sobecké – to si přece nemůžu dovolit…

Vesmír mi to v tomto ohledu ukázal naplno-každý, nejen, máma, by si měl najít čas na sebe, své aktivity, odpočinek, naučit se být sám se sebou, aby dobíjel energii a mohl fungovat- pro sebe,pro svého partnera / partnerku pro děti.

Položily jste si někdy otázku, kolik JSTE OCHOTNY INVESTOVAT DO SVÉHO JÁ?

Vím, že mi všechny ty časové, energetické a finanční investice, za to stojí.  Za všechna uvědomění, překročení vlastních limitů a jiných omezení, sloupnutí starých brnění a objevení další části mého spokojenějšího já. Za nová poznání, zajímavá setkání, nové přátele… Za spokojenější ženu, spokojenější mámu, spokojenější partnerku. Za naplněné chvíle se svými dětmi, partnerem a blízkými. Je to investice, za kterou SAMA SOBĚ STOJÍM.

JAKÝ HO CHCETE MÍT VY?

Ano, myslím vás a rok 2020. Prý to bude „pěknej fičák“… Co takhle:

 • žít víc SEBE
 • být víc spokojená
 • víc tvořit
 • vdechnout svým nápadům život
 • splnit si svůj dávný sen… 

Jako každý rok, i letos můžete tvořit svou vizi, své plány, podpořit je vision boardem. Buďte kreativní, popusťte uzdu své odvahy, stáhněte si pracovní list MŮJ ROK 2020 a pusťte se směle do toho.

DÁME CHALLENGE?

Pro ty, které na to nechtějí být samy, mám letos nabídku.

 Tento rok se můžete zaregistrovat do uzavřené facebookové skupiny MOJE CESTA 2020 ke společnému tvoření, které proběhne v týdenních výzvách na různá témata 4x během roku. Budeme porcovat slona. Ehm, tedy vaše sny. Pěkně po kouskách.

 • Každý den ráno na vás bude čekat jeden úkol, který vám zabere 30 minut-hodinu.
 • S každým úkolem budete mít mou podporu ve skupině. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, tápat, mít otázky, potřebujete najít odvahu.
 • Vaše tvoření podpoří i motivující síla skupiny podobně naladěných žen.

Jdete do toho? 

Potkávám lidi, kteří vizi mají, ale nemají odvahu svůj sen uskutečnit. Lidi, kteří odvahu mají, ale pořádně nevědí, co vlastně chtějí. Jejich sny a plány někdy zůstanou jen v hlavě, nebo zastrčené na papíře v šuplíku a čekají tam dodnes na jedno velké „“…

…na svoje ROZHODNUTÍ

Možná jste to právě vy, kdo potřebuje na své cestě jen postrčit. Možná potřebujete získat důvěru v sebe sama. Možná čekáte na…???

Odložte vaše „ažpaky“ a pojďme vykročit společně. Registrovat do skupiny se můžete zde. Těším se na vás!

Přeju vám spokojený a naplněný rok 2020 v radosti,